Официальний сайт    КІРОВОГРАДСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ДЕРЖАВНА ЛАБОРАТОРІЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ
 

 

 КІРОВОГРАДСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ДЕРЖАВНА ЛАБОРАТОРІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ  Адреса: 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Пермська 58/1,  телефон:(0522) 33-84-21; 33-88-78; ел.адреса: vetlab_kr@ukr.net

 

Інформація
16.08.2016
У ДВОХ РАЙОНАХ КІРОВОГРАДЩИНИ ЗАРЕЄСТРОВАНО ВИПАДКИ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ

Як повідомляв РК, в селі Деріївка Онуфріївського району зареєстровано падіж свиней через африканську чуму. У селі в трьох приватних господарствах близько тижня тому захворіло шість свиней. Господарі звернулися до приватного ветеринарного лікаря, який призначив симптоматичне лікування з застосуванням антибіотиків. Стан тварин у процесі лікування спершу дещо поліпшився, проте потім четверо з них загинули.Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

До Онуфріївської районної державної лікарні ветеринарної медицини звернулася ще одна жителька цього села з повідомленням про загибель домашніх свиней. На місце терміново виїхала діагностична група.

Проведено розтин трупів тварин, виявлено патологічні зміни:  крововиливи на серці, підгортаннику, лімфатичних вузлах та сечовому міхурі. Після патрозтину трупи було спалено, проведено дезінфекцію території.

 Відібраний біоматеріал доставлено до Кіровоградської регіональної лабораторії ветеринарної медицини, який був направлений до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи. Згодом було підтверджено діагноз африканська чума свиней.

На даний час у селі Дереївці налічується близько 300 голів свиней. Свиногосподарства в населеному пункті відсутні.

Уточнені поголів`я тварин та списки їх власників. Відібрано розписки від власників свинопоголів`я про ізоляцію, заборону переміщення, та припинення забою та реалізацію тварин усіх видів. 

Проводиться облаштування двох ветеринарно-міліцейських постів з дезбар`єрами. Дана вказівка сільському голові організувати оборювання ґрунтових під’їзних шляхів.

Вчора, 15 серпня, відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Онуфріївській РДА.

Минулого тижня мешканець селі Хмельове Маловисківського району звернувся до фахівців ветеринарної медицини з приводу захворювання шестимісячного кабана. Загалом у господарстві селянина утримувалося троє свиней різного віку. Проведене симптоматичне лікування і антибіотикотерапія не дали бажаного результату, тварина загинула. Того ж дня діагностична група провела розтин трупа, був відібраний та доставлений біоматеріал для лабораторного дослідження в Кіровоградську регіональну лабораторію ветеринарної медицини і Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи. У доставленому матеріалі виявлено збудник африканської чуми свиней.

Наразі в районах вживаються заходи з локалізації вогнища інфекції та недопущення її поширення. На сьогодні, 16 серпня, заплановано проведення засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Маловисківській РДА.

архів версія для друку
         

Copyright (c) 2012-2017